do góry

Interseroh Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego – nowy rozdział INTERSEROH w Polsce

INTERSEROH Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. będzie świadczyć usługi w zakresie przejęcia ustawowych obowiązków związanych z wprowadzaniem do obrotu sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Z przyjemnością informujemy, że od stycznia 2022 roku, do Grupy Interseroh w Polsce dołączyła spółka INTERSEROH Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., która będzie świadczyć usługi w zakresie przejęcia ustawowych obowiązków związanych z wprowadzaniem do obrotu sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

WEEE, skrót od ang. Waste of Electrical and Electronic Equipment, określa grupę odpadów powstałych z urządzeń  elektrycznych i elektronicznych. WEEE w polskim tłumaczeniu to ZSEE, czyli Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny.

Lista urządzeń objętych postanowieniami dyrektywy WEEE* to: 

  1. Sprzęt działający na zasadzie wymiany temperatury, np. lodówki, klimatyzatory i pompy ciepła.
  2. Ekrany, monitory i sprzęt zawierający ekrany o powierzchni większej niż 100 cm2, np. odbiorniki telewizyjne, cyfrowe ramki do zdjęć i laptopy.
  3. Lampy fluorescencyjne, wysokoprężne lampy wyładowcze, niskoprężne lampy sodowe, diody elektroluminescencyjne (LED).
  4. Sprzęt wielkogabarytowy, którego przynajmniej jeden z zewnętrznych wymiarów przekracza 50 cm, np. pralki, suszarki automatyczne, zmywarki, kuchenki, sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu, sprzęt muzyczny, drukarki wielkogabarytowe, wielkogabarytowe wyroby medyczne, bankomaty, panele fotowoltaiczne.
  5. Sprzęt małogabarytowy, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm, np. odkurzacze, maszyny do szycia, kuchenki mikrofalowe, wentylatory, żelazka, tostery, czajniki elektryczne i inne AGD, sprzęt do stylizacji włosów i kosmetyczny, elektroniczne zabawki, sprzęt sportowy, czujniki, małogabarytowe wyroby medyczne.
  6. Małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm, np. telefony komórkowe, sprzęt GPS, kalkulatory, routery, PC i drukarki.

Zapewniamy, że zespół INTERSEROH będzie odpowiednim wsparciem dla przedsiębiorców, którzy na co dzień chcą skupić się na rozwoju swojego biznesu i oczekują współpracy z odpowiedzialnym dostawcą kompleksowych usług, nie tylko w zakresie opakowań, kampanii edukacyjnych, baterii, produktów, gospodarki odpadami oraz doradztwa środowiskowego, ale również we wszystkich kwestiach związanych ze sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Zachęcamy do kontaktu oraz do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą zarówno obecnych, jak i przyszłych Klientów całej Grupy Interseroh w Polsce. 

*Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2012/19/UE z dnia 4 lipca 2012 r. w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE) TUTAJ. 

 

powrót

ALBA i  Interseroh to dwie największe marki Grupy ALBA światowego lidera branży gospodarki odpadami i recyklingu z obrotem w wysokości  2,2 mld euro (2015). Grupa Alba zatrudnia ponad 7500 pracowników, działając w  Niemczech, Europie i Azji. W 2015 roku Grupa ALBA  ograniczyła emisje niemal 5,9 mln ton gazów cieplarnianych w porównaniu do produkcji pierwotnej i jednocześnie około 51,8 milionów ton surowców pierwotnych poprzez swoje działania recyklingu.

Dalsze informacje na temat gospodarki odpadami i recyklingu można znaleźć na stronie www.recyclingnews.info.