do góry

Interseroh – spółka grupy ALBA

Interseroh jest integralną częścią ALBA Group z siedzibą w Berlinie, dostawcy usług recyklingowych i środowiskowych. Dr Axel Schweitzer, jeden z dyrektorów zarządzających rodzinnej spółki, jest również Przewodniczącym Rady Administracyjnej Interseroh.

„Interseroh jest integralną częścią ALBA Group. Nasza wizja świata bez odpadów sugeruje, że wszystkie materiały można poddać recyklingowi lub użyć na nowo. Rozwiązania Zero Waste – deklaracja Interseroh odzwierciedla nasze standardy. Naszym kolejnym celem jest utylizowanie sprzętów elektronicznych dla dalszego udoskonalania naszych usług i tworzenia rozwiązań mających na celu wsparcie naszych klientów w zakresie związanym z zagospodarowaniem odpadów.“

Dr. Axel Schweitzer

Curriculum Vitae

Dr Axel Schweitzer urodził się w 1969roku, ukończył studia inżynierii przemysłowej na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie. Już w trakcie studiów został zatrudniony jako konsultant techniczny i specjalista ds. marketingu spółki ALBA, założonej przez jego ojca Franza Josefa Schweitzera. W 1995 roku został powołany do Zarządu spółki ALBA (od stycznia 2011 roku ALBA Group plc & Co. KG). Od 1998 roku Axel Schweitzer wraz ze swoim bratem Erikiem kieruje rodzinnym przedsiębiorstwem. Od 2005 roku, zajmując różne stanowiska (Przewodniczący Rady Nadzorczej, Rady Wykonawczej i Rady Administracyjnej) zarządza spółką ALBA SE (wcześniej INTERSEROH AG lub INTERSEROH SE). Od października 2013 roku jest ponadto członkiem zespołu prelegentów Asia-Pacific Committee Greater China of German Business. Co więcej udziela się charytatywnie w stowarzyszeniu KINDerLEBEN. Wspiera również drużynę koszykówki ALBA BERLIN pełniąc w niej funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Alba Group i jej marki

Zarówno Interseroh jak i ALBA są markami ALBA Group. ALBA zatrudnia 7.500 pracowników w Niemczech i w Azji. W 2016 roku obrót spółki wynosił 1.8 miliarda euro, czyniąc ALBA Group globalnym liderem w dostarczaniu usług recyklingowych i środowiskowych, jak również ważnym dostawcą surowców. W roku 2016 spółka zdołała obniżyć emisję gazów cieplarnianych o 4.3 milionów ton w porównaniu do produkcji surowców pierwotnych, oszczędzając przy tym około 36.2 milionów ton surowców pierwotnych.

Więcej informacji o ALBA Group znajduje się na here.