do góry

O nas - wprowadzenie do Interseroh

Zamykanie obiegów, zapobieganie marnotrawstwu i konserwacja zasobów. Od 1991 roku rozwinęliśmy dostosowane do potrzeb, zintegrowane usługi dla ochrony środowiska dla klientów z każdej branży.

Pionierzy zrównoważonego rozwoju: jeśli chodzi o tworzenie obiegów zamkniętych produktów, materiałów czy logistyki, Interseroh jest jednym z czołowych dostawców usług na rynku. Pracujemy z klientami z całej Europy, aby stworzyć inteligentne, kompleksowe rozwiązania i produkty. Skupiamy się na dążeniu do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju spółki przynoszącego korzyści dla środowiska, gospodarki i całego społeczeństwa.

Interseroh w pigułce: dane i liczby

Od powstania naszego przedsiębiorstwa w 1991 roku dostarczyliśmy dostosowane do potrzeb zintegrowane usługi dla ponad 20.000 klientów we wszystkich sektorach przemysłowych z roczną sprzedażą na poziomie około 723 milionów euro (2019). Naszą siłę roboczą stanowi 2.000 osób zatrudnionych w 35 lokalizacjach w 9 krajach. W roku 2008 Interseroh dołączył do ALBA Group, światowego specjalisty w dziedzinie recyklingu oraz dostawcy surowców. Razem skupiamy nasze know-how w dziedzinie recyklingu na rzecz wspólnej wizji przyszłości bez odpadów.

W obu spółkach Interseroh , INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz INTERSEROH Polska wdrożone jest  ISO 14001 ,  ISO 14001:2015 (Doradzto w zakresie ochrony środowiska oraz BHP, pośrednictwo w handlu odpadami) oraz Polityka Środowiskowa.

Inhaltiches Icon zum Bereich Mitarbeiter
2000

zatrudnionych osób

Inhaltiches Icon zum Bereich Umsatz
723

mln euro obrotu

Inhaltiches Icon zum Bereich Erfahrung
29

lat doświadczenia

Inhaltiches Icon zum Bereich Länder
9

państw

Inhaltiches Icon zum Bereich Standorte
35

lokalzacji

Inhaltiches Icon zum Bereich Kunden
20000

zadowolonych klientów

Nasze obszary działalności

ReDuce – Ten obszar działalności łączy klasyczne procesy logistyczne z naszą kompetencją w zakresie zapobiegania powstawaniu odpadów, utylizacji i przyjmowania zwrotów. Nasi klienci uzyskują korzyści wdrażając na przykład zaawansowane systemy ponownego użycia.

ReUse – W ramach tego obszaru działalności, wspólnie z partnerami, tworzymy dla naszych Klientów koncepcje dotyczące sortowania, ponownego przetwarzania i wykorzystania produktów, jak również organizujemy i zajmujemy się systemami przyjmowania zwrotów. Szczególne znaczenie mają tutaj rozwiązania związane z przyjmowaniem zużytego sprzętu elektronicznego.

ReCycle – Na tym polu skupiamy się na zamykaniu obiegu materiałów w oparciu o rozwiązania utylizacyjne i recykling. Zaopatrujemy naszych Klientów w surowce wtórne, dzięki którym możliwa jest produkcja nowych produktów plastikowych z recyklatów.

ReThink – Ten obszar działalności obejmuje usługi zarządzania obiektami we wszystkich siedzibach, filiach i oddziałach naszych Klientów. Oferujemy kompleksową obsługę – poczynając od usuwania odpadów po konserwację – zawsze stawiając sobie za cel zwiększenie Państwa wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Co możemy Ci zaoferować

 • Dostosowane rozwiązania dla ochrony środowiska

 • Innowacyjne podejścia do recyklingu

 • Nagradzane surowce wtórne

 • Szeroki wachlarz usług

 • Ponad 29 lat w branży

 • Dopasowana strategia zrównoważonego rozwoju

Historia – kluczowe momenty

1991: Tu się wszystko zaczęło. Początkowo działania spółki skupiały się na recykllingu odpadów opakowaniowych. Wówczas Interseroh zaczął poszerzać swoje portfolio jako globalny dostawca zintegrowanych usług środowiskowych, wyznaczając przy tym światowe standardy dla rozwiązań mających na celu zapobieganie marnotrawstwu, nowoczesne sortowanie i innowacyjny recykling.

 • pokaż więcej

  1997: Usługi Interseroh wkraczają na arenę międzynarodową wraz z utworzeniem spółki-córki EVA Erfassen und Verwerten von Altstoffen GmbH (dziś: INTERSEROH Austria GmbH) jako zintegrowanego dostawcy usług w Austrii. W kolejnych latach dochodzi do stałej ekspansji w krajach takich jak Słowenia, Polska, Chorwacja i Bośnia.

  2000: Wraz z Repasack Interseroh oferuje unikalny, paneuropejski system odbioru i recyklingu worków z papieru typu Kraft. Spółka angażuje się również w edukację na rzecz ochrony środowiska poprzez zainicjowanie nagrodzonego projektu “Eco Dragon” polegającego na zbieraniu pustych tonerów do drukarek w szkołach i żłobkach.

  2006: Interseroh staje się pierwszą spółką na rynku, która otrzymała ogólnokrajową licencję na niemiecki “system dualny” na swoje usługi recyklingowe. Powstała konkurencja rynkowa mogła znacząco podnieść wskaźnik recyklingu odpadów opakowaniowych.

  2007: Rok zbiorczych opakowań transportowych RTE: Interseroh rozwija innowacyjne rozwiązania w zakresie zbiorczych opakowań transportowych dla opakowań transportowych wielokrotnego użytku.

  2008: Interseroh staje się częścią ALBA Group, lidera w dziedzinie recyklingu oraz dostawcy surowców, dołączając tym samym swoje skompresowane know-how do portfolio spółki.

  2009: Recykling plastiku w obiegu zamkniętym: Interseroh rozwija “Recycled-Resource”, wielokrotnie nagradzaną metodę recyklingu plastiku.

  2011: Pojemniki na farby dla toom Baumarkt to pierwszy produkt na rynku wytworzony z procyclen, tworzywa sztucznego z recyklingu stworzonego przez Interseroh. Materiał wykorzystany do produkcji pojemników składał się niemal w 100% z plastikowych odpadów zebranych z różnych systemów recyklingowych w Niemczech.

  2016: Interseroh świętuje 25-lecie swojego sukcesu. Dzięki zaufaniu, którym zostaliśmy obdarzeni przez naszych klientów z kraju i zagranicy, zwróciliśmy do tej pory 15 milionów ton zużytych opakowań do obiegów surowców, zachowując tym samym cenne zasoby pierwotne.

Masz pytania?