do góry
  • 2019 Sustainability Magazine

    Zarządzanie surowcami w obiegu zamniętym – dla świata bez marnowania, bo tylko ten jeden świat mamy. W Sustainablity Magazine prezentujemy najnwosze przykłady projektów zakończonych sukcesem.

    Pobierz PDF

Naukowo udowodniona efektywność wykorzystania zasobów

Pełna przejrzystość z myślą o klientach i opinii publicznej: raz w roku renomowany Instytut Fraunhofer UMSICHT ocenia skutki działań recyklingowych ALBA Group w zakresie ochrony środowiska. W samym tylko 2017 roku odzyskaliśmy prawie 4,8 milionów ton surowców nadających się do recyklingu w Niemczech, Austrii, Polsce i Słowenii, oszczędzając około 30,2 miliona ton surowców pierwotnych. Taki wynik podali eksperci Instytutu Fraunhofer UMSICHT w raporcie "Resources SAVED by recycling", badającym recykling metali, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, papieru / tektury, szkła, tworzyw sztucznych i drewna.

"Recykling jest ważnym elementem trwałego społeczeństwa: przyczynia się do oszczędzania zasobów i redukuje emisje gazów cieplarnianych oraz zmniejsza uzależnienie ekonomiczne od importowanych surowców. Badanie wyraźnie pokazuje, jak ważną rolę odgrywają firmy takie jak ALBA Group."

Dr.-Ing. Markus Hiebel Dyrektor Departamentu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Zarządzania Zasobami Instytutu Fraunhofer UMSICHT

30176219

W 2017 roku ALBA Group przyczyniła się do oszczędności na poziomie 30,2 mln ton surowców pierwotnych poprzez recykling surowców o masie 4,8 mln ton surowców.

4096997

Działalność recyklingowa ALBA Group pozwoliła zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 4,1 mln ton w ubiegłym roku.

16970326

Recykling aluminium, miedzi, stali, stali nierdzewnej, ołowiu, cynku i mosiądzu, pozwolił zaoszczędzić 17 mln ton surowców.

4375520

Firma przetwarza 1,6 mln ton papieru, tektury i kartonu, oszczędzając w ten sposób około 4,4 mln ton surowców pierwotnych.

269269

Łącznie poddaliśmy recyklingowi 129.762 ton zużytego szkła, co zmniejszyło zużycie surowców pierwotnych o 266.269 ton.

3406988

Firma przetwarza 902.372 ton plastiku, oszczędzając tym samym ponad 3,4 mln ton surowców pierwotnych.

Resources SAVED by recycling

Trwała przewaga konkurencyjna: we współpracy z firmą Interseroh możesz zmniejszyć swój ślad ekologiczny i wzmocnić lojalność klientów. Interseroh przedstawia wkład Twojej firmy w oszczędność zasobów za pomocą certyfikatu. Każdy certyfikat ochrony zasobów i wszystkie istotne informacje można wyświetlić, logując się do naszego portalu Resources SAVED. Wystarczy podać hasło otrzymane wraz z certyfikatem.

Portal "Resources SAVED by recycling"

Jesteś naszym klientem i chcesz pobrać certyfikat "Resources SAVED by recycling"? Następnie przejdź do portalu i zaloguj się przy użyciu indywidualnych danych dostępowych.

Teraz przejdź do portalu