do góry

Raport "Resources SAVED by recycling" - ekologiczne rezultaty recyklingu

Interseroh dąży do zapewnienia odzysku cennych surowców i tym samym oszczędności zasobów naturalnych. Roczne sprawozdanie opublikowane przez Instytut Fraunhofer UMSICHT potwierdza pozytywne skutki ekologiczne recyklingu.

Naukowo udowodniona efektywność wykorzystania zasobów

Pełna przejrzystość z myślą o klientach i opinii publicznej: raz w roku renomowany Instytut Fraunhofer UMSICHT ocenia skutki działań recyklingowych ALBA Group w zakresie ochrony środowiska. W samym tylko 2016 roku odzyskaliśmy prawie 4,3 milionów ton surowców nadających się do recyklingu w Niemczech, Austrii, Polsce i Słowenii, oszczędzając około 36,2 miliona ton surowców pierwotnych. Taki wynik podali eksperci Instytutu Fraunhofer UMSICHT w raporcie "Resources SAVED by recycling", badającym recykling metali, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, papieru / tektury, szkła, tworzyw sztucznych i drewna.

"Recykling jest ważnym elementem trwałego społeczeństwa: przyczynia się do oszczędzania zasobów i redukuje emisje gazów cieplarnianych oraz zmniejsza uzależnienie ekonomiczne od importowanych surowców. Badanie wyraźnie pokazuje, jak ważną rolę odgrywają firmy takie jak ALBA Group."

Dr.-Ing. Markus Hiebel Dyrektor Departamentu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Zarządzania Zasobami Instytutu Fraunhofer UMSICHT

36156607

W 2016 roku ALBA Group przyczyniła się do oszczędności na poziomie 32,2 mln ton surowców pierwotnych poprzez recykling surowców o masie 4,3 mln ton surowców.

4279516

Działalność recyklingowa ALBA Group pozwoliła zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 4,3 mln ton w ubiegłym roku.

26754830

Recykling aluminium, miedzi, stali, stali nierdzewnej, ołowiu, cynku i mosiądzu, pozwolił zaoszczędzić 26,8 mln ton surowców.

3776533

Firma przetwarza ponad 1,3 mln ton papieru, tektury i kartonu, oszczędzając w ten sposób około 3,7 mln ton surowców pierwotnych.

269507

Łącznie poddaliśmy recyklingowi 132.762 ton zużytego szkła, co zmniejszyło zużycie surowców pierwotnych o 269.507 ton.

2761994

Firma przetwarza 854.777 ton plastiku, oszczędzając tym samym 2,8 mln ton surowców pierwotnych.

Resources SAVED by recycling

Trwała przewaga konkurencyjna: we współpracy z firmą Interseroh możesz zmniejszyć swój ślad ekologiczny i wzmocnić lojalność klientów. Interseroh przedstawia wkład Twojej firmy w oszczędność zasobów za pomocą certyfikatu. Każdy certyfikat ochrony zasobów i wszystkie istotne informacje można wyświetlić, logując się do naszego portalu Resources SAVED. Wystarczy podać hasło otrzymane wraz z certyfikatem.

Portal "Resources SAVED by recycling"

Jesteś naszym klientem i chcesz pobrać certyfikat "Resources SAVED by recycling"? Następnie przejdź do portalu i zaloguj się przy użyciu indywidualnych danych dostępowych.

Teraz przejdź do portalu